بین الملل

جنایتکار خونخواری به نام نتانیاهو باید متوقف شود

رئیس‌جمهور ترکیه

رئیس‌جمهور ترکیه گفت «جنایتکار خونخواری به نام نتانیاهو که منطقه ما و کل جهان را به فاجعه می‌کشد، باید متوقف شود.»

به گزارش توانانیوز، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور روز یکشنبه و در نشست حزب «عدالت و توسعه»، به موضوع جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اشاره کرد و ضمن حمایت از مردم فلسطین گفت: «ترکیه با آزار و اذیت، قتل عام و بی‌عدالتی که ۷۶ سال در همه عرصه‌ها ادامه داشته، مخالف است. ما از مردم فلسطین حمایت می کنیم.»

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را یک «جنایتکار خونخوار» توصیف کرد و گفت «جنایتکار خونخواری به نام نتانیاهو که منطقه ما و کل جهان را به فاجعه می‌کشد، باید متوقف شود.»

رژیم اشغالگر قدس از هفت اکتبر جنگی خونین و ویرانگر را علیه مردم غزه به راه انداخت و بیشتر ساختمان‌ها و مراکز غزه را منهدم و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای را ایجاد کرد که باعث شده تعدادی از مردم غزه به ویژه کودکان در نتیجه سوءتغذیه جان خود را از دست بدهند.

آمار قربانیان جنگ غزه از هفت اکتبر تاکنون به ۳۶ هزار و ۴۳۹ شهید و ۸۲ هزار و ۶۲۷ مجروح رسید هسات. به گفته منابع فلسطینی، از زمان آغاز جنگ نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه ۱۵ هزار کودک شهید شده‌اند.

رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه سخنرانی خود به موضوع سوریه نیز اشاره کرد و گفت ترکیه «به مبارزه با تروریسم» در شمال عراق و سوریه با هدف تضمین امنیت قلمرو ترکیه ادامه خواهد.

اردوغان گفت: «ترکیه تا زمانی‌که مناطق تحت نفوذ تروریست‌ها در شمال عراق و سوریه پاکسازی نشود، نمی‌تواند احساس صلح و آرامش داشته باشد»./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا