سیاسیبین الملل

مقاومت در برابر اشغالگری یک انتخاب راهبردی باقی خواهد ماند.

دمشق از دیدار و رایزنی سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با رئیس جمهور سوریه درباره روابط دوجانبه و تحولات جنگ غزه خبر داد.

به گزارش توانانیوز،  ریاست‌جمهوری سوریه روز سه‌شنبه از دیدار «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه و «علی باقری کنی» سرپرست وزارت امور خارجه ایران خبر داد و اعلام کرد طرفین «درباره روابط دوجانبه میان سوریه و ایران و تحولات در اراضی اشغالی فلسطین و همچنین پرونده‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مشترک گفت‌وگو کردند».

باقری که روز دوشنبه به لبنان سفر و با مقام‌های این کشور دیدار کرده بود، امروز به دمشق سفر و علاوه بر دیدار با رئیس‌جمهور سوریه، با «فیصل المقداد» وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

اسد در جریان دیدار باقری تأکید کرد: مقاومت در برابر اشغالگری در همه اشکال آن یک اصل اساسی و یک انتخاب راهبردی باقی خواهد ماند.

وی گفت: ملایمت موجب افزایش تجاوزات و وحشیگری اشغالگران می‌شود.

بشار اسد همچنین تاکید کرد: رژیم صهیونیستی هر چه به شکست در برابر استواری مقاومت نزدیکتر می‌شود، علیه ملت فلسطین خونریزتر می‌شود.

باقری نیز در این دیدار تاکید کرد که روابط ایران و سوریه عمیق و راهبردی باقی خواهد ماند؛ چراکه بر اصول مستحکم و منافع مشترک و صادقانه استوار است.

وی به تلاش همیشگی ایران برای توسعه روابط دوجانبه با سوریه و سرمایه گذاری در آن برای خدمت به ۲ کشور از یک سو و کشورها و مردم منطقه از سوی دیگر اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا