اجتماعی
موضوعات داغ

رویای خیالی درآمد دلاری با کلیک!

بازی نوظهوری که در واقع سازندگان، برنده نهایی آن هستند!
احتمالا شما هم چند روزی می‌شود که با لینک‌های دعوت برای حضور در یک بازی تازه به نام «همستر کامبت» از طرف دوستان و آشنایان‌تان روبرو می‌شوید.

به گزارش توانانیوز، در واقع «همستر کامبت» (Hamster Kombat) ستاره‌ای نوظهور در دنیای بازی‌های به اصطلاح رمزارزی تلگرامی است که کاربران می‌توانند با فعالیت در آن، سکه‌های مجازی به‌دست آورند. مشابه چنین چیز‌هایی قبلا” در پلتفرم‌ها و وب‌سایت‌های مختلف نیز دیده شده است که البته شهروندان خاطره خوبی از آن در ذهن ندارند! پلتفرم‌هایی که از شما می‌خواهند بیشتر آنجا فعالیت کنید تا به شما سکه‌های بیشتری تعلق بگیرد.

همستر کامبت چیست؟
همستر کامبت یک پلتفرم تازه بر اساس فناوری بلاک‌چین است که در دنیای بازی‌های دیجیتال و به‌خصوص بازی‌های مبتنی بر NFT یا همان توکن‌های غیرقابل تعویض فعالیت می‌کند. در این پلتفرم، بازیکنان می‌توانند همستر‌های دیجیتال خود را پرورش داده و با استفاده از آن‌ها در مسابقات و مبارزات شرکت کنند.

روش درآمدزایی

شما با ورود به چنین فضایی به کسب سکه مشغول می‌شوید. نیاز کسب سکه، کلیک متداول بر صفحه تلفن همراه است! به شما قول داده می‌شود که می‌توانید در آینده‌ای نزدیک، سکه‌های کسب‌شده را در یک صرافی ارز‌های دیجیتال به فروش رسانده یا تبدیل به رمزارزی دیگر کنید. اتصال کیف پول دیجیتال به این برنامه، خود یکی از حساس‌ترین مراحل کار است؛ بسیاری همین‌گونه در پایان کار متوجه می‌شوند که به دلیل آنکه کیف پول دیجیتال‌شان معتبر نبوده، نمی‌توانند دارایی‌های خود را منتقل کنند! ضمن اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که در پایان سکه‌ای به شما تعلق بگیرد و البته اینکه این بازی تا چه زمانی ادامه پیدا کند. با این حال از یک چیز اطمینان داشته باشید؛ سازندگان،
برندگان واقعی این بازی هستند!

ویژگی‌ها و عناصر همستر کامبت

همستر‌های دیجیتال: بازیکنان می‌توانند همستر‌های دیجیتال منحصر به فردی ایجاد کنند که هر کدام دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص خود هستند. البته این انتخاب صرفا” از لحاظ جذابیت می باشد و بس! این همستر‌ها به‌صورت NFT ذخیره می‌شوند و بازیکنان می‌توانند آن‌ها را خرید و فروش کنند.

مبارزات و مسابقات: همستر کامبت به بازیکنان این امکان را می‌دهد که همستر‌های خود را در مبارزات و مسابقات مختلف شرکت دهند. این مسابقات می‌توانند شامل مبارزات تک به تک، تورنمنت‌ها و چالش‌های دیگر باشند.
تجارت و خرید و فروش: بازیکنان می‌توانند همستر‌های خود را در بازار‌های دیجیتال به فروش بگذارند یا همستر‌های دیگران را خریداری کنند. به‌دلیل اینکه این همستر‌ها به‌صورت NFT هستند، هر کدام دارای ارزش و ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که می‌توانند در بازار معامله شوند.
جوایز و پاداش‌ها: بازیکنان می‌توانند از طریق شرکت در مسابقات و مبارزات، جوایز و پاداش‌های مختلفی کسب کنند. این پاداش‌ها می‌توانند شامل توکن‌های دیجیتال، آیتم‌های خاص در بازی و یا همستر‌های نادر باشند.

کلاهبرداری است یا قانونی

خیلی دقیق نمی‌توان در این خصوص  فعلا” چیزی گفت!
اما می توان چنین پیش بینی نمود که این فعالیت علاوه بر تصرف زمان و انرژی و هزینه افراد، احتمالا به زودی در قالب عنوانی مجرمانه پیکر شناسی گردد!

راز چنین بازی‌هایی چیست؟

هدف کسانی که به راه‌اندازی چنین برنامه هایی  می‌پردازند، رونق بخشیدن به بازار آن است. این ساده‌ترین توجیه برای شکل‌گیری بازی‌هایی مانند «همستر کامبت» می‌تواند به‌حساب بیاید.

انگشت ماشه ای

از همه این موارد که بگذریم این بازی نیازمند تکرار ضربات متعدد و لمس صفحه گوشی می باشد!  این لمس متعدد می تواند آسیب جدی بر انگشتان ( عارضه انگشت ماشه ای)  و همچنین تخلیه باتری تلفن همراه و استهلاک کامل صفحه را به دنبال داشته باشد که اینگونه می توان گفت، برندگان اصلی این بازی، سازندگان آن هستند!!

در هیچ مقطع زمانی با چنین فعالیت هایی نه تنها ثروتمند خلق نشده، بلکه هزینه قابل توجهی از جیب مردمان عادی خارج می گردد که تاوان آن را همچون تجربه های بی سر و ته گذشته در بازار ارز دیجیتال، به تلخی باید پرداخت نمود!
آگاه باشید و مراقب تا شاهد تاوان عمل نگردید !

به قلم: سید امید امام جمعه

وکیل دادگستری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا