سیاسی

تاکید مخبر بر اطلاع‌رسانی شایسته از دستاوردهای دولت

سرپرست ریاست جمهوری با تاکید بر اهمیت جمع‌بندی دستاوردهای دولت و اطلاع‌رسانی شایسته نسبت به آنها، عرصه دیپلماسی را از موفق‌ترین حوزه‌های کاری دولت مردمی با محوریت شخص شهید رئیسی و همراهی شهید امیرعبداللهیان دانست و به سرپرست وزارت امور خارجه ماموریت داد، برای روایت هنرمندانه دستاوردهای دولت در عرصه دیپلماسی و تاثیرات آن بر بخش‌های اقتصادی، سیاسی و امنیتی کشور اقدام کند.

به گزارش توانانیوز،  محمد مخبر در جلسه صبح امروز چهارشنبه هیئت دولت با اشاره به پرکاری، تلاش‌های موثر و دستاوردهای ارزشمند مدیریت شهید دکتر رئیسی، تیزبینی و اشراف ایشان در تشخیص اهم و مهم بودن مسائل کشور را عامل اصلی پیشرفت در انجام کارها و به نتیجه رسیدن اقدامات اساسی و مهم بر زمین مانده دانست و افزود: اگر چه این موفقیت‌های بزرگ دولت مردمی در زمان حیات رئیس جمهور شهید کمتر گفته می‌شد، اما امروز بسیاری از افراد با سلایق سیاسی گوناگون لب به اعتراف گشوده و به موفقیت‌ها و اقدامات ثمربخش دولت اشاره می‌کنند.

سرپرست ریاست جمهوری در ادامه با تاکید بر اهمیت جمع‌بندی اقدامات و دستاوردهای دولت و اطلاع‌رسانی شایسته نسبت به آنها، عرصه دیپلماسی را از موفق‌ترین حوزه‌های کاری دولت مردمی با محوریت شخص شهید رئیسی و همراهی شهید امیرعبداللهیان دانست و به سرپرست وزارت امور خارجه ماموریت داد، برای مستندسازی و روایت هنرمندانه موفقیت‌ها و دستاوردهای دولت در عرصه دیپلماسی و تاثیرات آن بر بخش‌های اقتصادی، سیاسی و امنیتی کشور اقدام کند.

مخبر در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه فعالیت‌های کشور در عرصه فضایی به نوعی در دولت سیزدهم مجددا احیا شد، به دستاوردهای ارزشمند حاصل شده در این بخش با مدیریت و حمایت‌های رئیس جمهور شهید و همت و تلاش دست‌اندرکاران و دانشمندان جوان کشور اشاره کرد و به رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور داد، در زمینه تامین منابع لازم سازمان فضایی کشور مساعدت لازم را به عمل آورد.

تامین منابع لازم برای تکمیل برنامه در حال اجرای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه توسعه کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشور، به منظور ایجاد عدالت فرهنگی، دستور دیگر دکتر مخبر به رئیس سازمان برنامه و بودجه بود.

سرپرست ریاست جمهوری همچنین با قدردانی از رئیس سازمان اداری و استخدامی برای برگزاری چهار آزمون استخدامی در دو ماه و نیم گذشته در کشور، برگزاری آزمون اختصاصی افراد دارای معلولیت برای اولین بار در کشور را از اقدامات ماندگار دولت شهید آیت‌الله رئیسی برای یکی از محروم‌ترین اقشار جامعه و گامی در راستای اجرای عدالت عنوان کرد.

در جلسه امروز هیئت دولت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گزارشی از عملکرد نهاد کتابخانه‌های عمومی در دولت مردمی، با بیان اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در دولت سیزدهم با حمایت‌های مستمر شخص رئیس جمهور شهید گام‌های مهمی در جهت توسعه عدالت فرهنگی برداشته است، از آماده راه‌اندازی بودن ۴۰ کتابخانه بزرگ زیر نظر این نهاد در استان‌های مختلف کشور خبر داد و حمایت سازمان برنامه و بودجه در این زمینه را خواستار شد.

وزیر نفت نیز در این جلسه با اشاره به توقف عملیات تکمیل سکوی فاز ۱۳ آلفا در میدان گازی پارس جنوبی در دوره‌های گذشته گفت: خوشبختانه در دولت مردمی وضعیت این فاز تعیین تکلیف و با انعقاد قراردادها عملیات بازسازی و نوسازی آن انجام شد و امروز فاز ۱۳ آلفا با همان عظمت فاز ۱۱ در میدان مشترک گازی آماده بهره‌برداری است.

اوجی همچنین از آماده بهره‌برداری بودن پروژه جمع‌آوری ۴.۵ میلیون مترمکعب از گازهای مشعل در میادین شرق و غرب کارون که می‌تواند به عنوان خوراک به پتروشیمی‌های ماهشهر تزریق شود، خبر داد و خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های جمع‌آوری گازهای مشعل که در دوره‌های گذشته مغفول و بدون اقدام باقی مانده بودند، در این دولت پیشرفت خوبی داشته و تا پایان امسال ظرفیت جمع‌آوری گازهای مشعل به ۱۶ میلیون مترمکعب خواهد رسید.

وزیر نفت تمهید مقدمات آغاز عملیات اجرایی فاز ۲ میدان مشترک یادآوران و میدان نفتی چنگوله در استان ایلام را نیز از دیگر اقدامات انجام شده در دولت مردمی دانست که با رویکرد استفاده از توان فنی و مهندسی متخصصان داخلی پیگیری شده و به ثمر رسیده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز با اشاره به آغاز بهره‌برداری از ۴۰ دستگاه ایکس‌ری چمدانی که دیروز در فرودگاه‌ها و مبادی مختلف کشور انجام شد، گفت: مجموع دستگاه‌های ایکس‌ری چمدانی که تا سال ۱۴۰۰ در کشور نصب شده بود، ۱۰۰ دستگاه بود که دیروز ۴۰ دستگاه به این ظرفیت اضافه شد و بخشی از آنها نیز در مبادی ورودی و خروجی غرب کشور نصب شد، تا معطلی زائرین اربعین امسال به کمترین حد ممکن برسد.

افتتاح بزرگترین گمرک اختصاصی کشور در اصفهان خبر دیگر وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه امروز هیئت دولت بود که به گفته آقای خاندوزی، تسریع مبادلات شرکت‌های تولیدی بزرگ مستقر در این استان از جمله مجموعه‌های تولید آهن و فولاد و کاهش هزینه‌های تولید آنها را در پی خواهد داشت.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز در گزارشی، برگزاری ۴ آزمون استخدامی از ابتدای امسال تا کنون را از افتخارات دولت مردمی در راستای اجرای عدالت در جذب نیرو برشمرد و اظهار کرد: از ابتدای امسال ۲ آزمون برای جذب نیرو در وزارت آموزش و پرورش، یک آزمون مختص ایثارگران و برای اولین بار یک آزمون اختصاصی نیز برای افراد دارای معلولیت در مشاغل مناسب شرایط جسمی آنها برگزار شده است و جمعه این هفته نیز پنجمین آزمون استخدامی در سال ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا