بین الملل

تخریب و آتش زدن ساختمان گذرگاه رفح«جنایت جنگی» است

حماس:

 جنبش مقاومت اسلامی فلسطین( حماس)، تخریب و آتش زدن ساختمان خروجی و دیگر تاسیسات داخل گذرگاه رفح توسط ارتش رژیم صهیونیستی و خارج کردن کامل آن از خدمت را «جنایت جنگی» خواند.

به گزارش توانانیوز، به نقل از خبرگزاری قدس پرس، جنبش حماس در بیانیه ای افزود: این اقدام جنایتکارانه و رفتار وحشیانه در چارچوب جنگ نسل‌کشی ادامه دار ارتش رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در نوار غزه انجام شده است.

حماس اضافه کرد: این رفتار رژیم نازیسم صهیونیستی، جنایت جنگی آشکار است که هیچ توجیهی به جز اشتیاق ارتش رژیم اسرائیل برای ویرانی و افزایش درد و رنج مردم مظلوم فلسطین ندارد و نیازمند یک محکومیت گسترده بین‌المللی و اتخاذ تدابیر لازم برای پاسخگو کردن رهبران رژیم اشغالگر صهیونیستی به خاطر تخریب تأسیسات غیرنظامی است.

این بیانیه اضافه کرد: رژیم جنایتکار صهیونیستی عواقب این جنایت که باعث قطع ارتباط فلسطینیان با دنیای خارج و محرومیت هزاران بیمار و مجروح از سفر به خارج از کشور برای دریافت خدمات درمان می شود را متحمل خواهد شد.

حماس افزود: در این زمینه می طلبد که اقدام موثر بین المللی برای بازکردن گذرگاه رفح و تسهیل سفر فلسطینیان و تسهیل ورود فوری مواد غذایی و کمک های امدادی به نوار غزه که در معرض جنگ قحطی صهیونیستی قرار گرفته است، انجام شود.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه صبح امروز اعلام کرد که رژیم اسرائیل اقدام به تخریب سالن‌های مسافری گذرگاه رفح کرده است و همزمان برخی رسانه‌ها از به آتش کشیدن شدن سالن‌های مذکور خبر دادند.

خبرگزاری فلسطینی شهاب به نقل از دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه تاکید کرد که اخبار منتشره درباره توقف تاکتیکی جنگ در غزه، دروغ منتشره توسط رژیم اسرائیل است.

این نهاد دولتی غزه افزود: شرایط در شمال این باریکه با توجه به کمبود مواد غذایی و دارو بسیار وخیم است.

این نهاد اطلاع رسانی دولتی در غزه با اشاره به تخریب سالن های مسافری گذرگاه رفح توسط رژیم صهیونیستی تأکید کرد: این اقدام رژیم اشغالگر، بخشی از جنایات آن رژیم علیه مردم نوار غزه است.

با گذشت ۹ ماه از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرومی‌رود. رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و تحمیل قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است. رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از بیش از هشت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادار کند و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است./ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا