سیاسیبین الملل

نامه رهبر ایران به دانشجویان آمریکایی روشنگر حقیقت است

شرق‌شناس روس:

«الکساندر پالیشوک» شرق شناس برجسته روس معتقد است: نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به دانشجویان آمریکایی حامی ملت فلسطین، روشنگر حقیقت در زمانه‌ای است که واشنگتن به دنبال دروغ‌گویی و پنهان کردن حقایق از مردم خود و جهان است.

به گزارش توانانیوز، این استاد دانشگاه دولتی زبان‌شناسی روسیه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مسکو افزود: چند ماه است که مردم بیگناه فلسطین به شکل بی‌سابقه‌ای توسط رژیم اسرائیل کشته می‌شوند و در میان کشته‌شدگان صدها هزار کودک و زن وجود دارند.
وی خاطرنشان کرد:‌ امروز صدای مردم در تمام دنیا حتی در کشورهای غربی، علیه قتل عام فلسطینی‌ها بلند است و در این میان،‌ این موج اعتراض به جامعه آمریکا و دانشجویان دانشگاه‌های این کشور نیز کشیده شده است.

پالیشوک با انتقاد از برخورد پلیس آمریکا با دانشجویان حامی مردم فلسطین در دانشگاه‌های این کشور گفت:‌ ادعای آمریکا درباره دموکراسی و آزادی بیان،‌ تنها در حد این کلمات است؛ مقامات واشنگتن در پوشش و زیر این شعار، هرچه فکر می‌کنند که به نفعشان است،‌ انجام می‌دهند.
وی ادامه داد: یکی از روش‌های مقام‌های آمریکایی، دروغ گویی و ساکت ماندن درباره حقیقت و پنهان کردن آن است.
این استاد پیشکسوت دانشگاه‌های روسیه اظهار داشت: دانستن حقیقت برای مردم آمریکا و دیگر کشورهای جهان، خطر بزرگی برای واشنگتن است، از این رو، از روشن شدن حقیقت می‌ترسند و به هر وسیله،‌ آن را از مردم و ملت‌ها پنهان می‌کنند.

پالیشوک با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به دانشجویان آمریکایی حامی مردم فلسطین، این نامه را روشنگر حقیقت دانست و اظهار داشت:‌ با توجه به محتوای غنی، این نامه باید به گوش مخاطبان آن برسد؛ هرچند مقامات آمریکایی به هر وسیله‌ای به دنبال جلوگیری از انتشار هر محتویات روشنگرانه هستند.
وی ادامه داد: اعتقاد دارم که وظیفه دیگر رهبران جهان نیز در مقطع کنونی، بیان حقیقت است؛ اگر آنها حقیقت را با مردم خود در میان نگذارند، ملت‌ها صحنه واقعی بین‌المللی را نخواهند دید و بازهم جهان در موضوع فلسطین دچار فریب آمریکا و تداوم جنایات رژیم اسرائیل می‌شود.
این شرق‌شناس روس خاطرنشان کرد: امروز بر خلاف میل واشنگتن،‌ جهانیان صدای مردم بیگناه فلسطین را شنیده‌اند اما مقام‌های آمریکا همچنان در حال دروغ‌گویی و پنهان کردن جنایات رژیم اسرائیل در غزه هستند.
وی برخورد با دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا و جلوگیری از سفر اسکات ریتر افسر سابق اطلاعاتی تفنگداران دریایی آمریکا به روسیه را مصادیق دیگری از رویکرد پلیسی در دولت واشنگتن دانست و ریشه این امر را در ترس کاخ سفید از اطلاع مردم از حقیقت دانست./ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا