اجتماعیعمومی

آغاز طرح غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان هلال احمر؛ همزمان با عید غدیر خم

سرپرست معاونت دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر گفت: طرح شوق رویش؛ با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان، همزمان با عید غدیر خم، از پنجم تیرماه آغاز می‌شود و تا پنجم مهر ماه، ادامه خواهد داشت.

به گزارش توانا نیوز،  روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، عباس محمد زاده با اشاره به اینکه، شوق رویش با رویکرد آگاه سازی، توانمندسازی و افزایش نشاط اجتماعی، جوانان و نوجوانان اجرا می‌شود، افزود: با تشکیل پایگاه‌های فرهنگی و آموزشی در مراکز امور جوانان هلال احمر سراسر کشور برنامه­ های آموزشی، بشردوستانه، فرهنگی و اجتماعی و مذهبی با شعار«جوانان محور حرکت، تابستان متفاوت» برگزار می‌شود.

محمدزاده با بیان اینکه، حضور نوجوانان و جوانان دراین پایگاه‌ها، زمینه مناسبی را برای مشارکت این عزیزان در عرصه فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، بشردوستانه و عام‌المنفعه فراهم می‌سازد. افزود: خانه‌های هلال، کانون­ های دانشجویی، جوانان، روستایی و طلاب جمعیت هلال احمر در سراسر کشور مکان اجرای طرح شوق رویش است.

وی، فعال کردن خانه ­های هلال و کانون­ های سازمان (دانشجویی،جوانان، روستایی و طلاب) و استفاده حداکثری اعضای سازمان از امکانات موجود جهت غنی‌سازی اوقات فراغت آنها، آشنایی جوانان با اهداف و برنامه‌های سازمان جوانان و تربیت اعضاء در راستای اهداف جمعیت هلال احمر، جذب نوجوانان و جوانان و ارائه آموزش دوره‌های مهارت‌های داوطلبی و کمک‌های اولیه به آنها، سالم‌سازی محیط جامعه از ناهنجاری‌های ناشی از بیکاری و سرگردانی جوانان و نوجوانان و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه در ایام فراغت و تابستان، توانمندسازی اعضاء در زمینه کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی، باروری، شکوفایی استعدادها و رشد و تعمیق باورهای دینی، اخلاقی و رفتارهای اجتماعی جوانان و نوجوانان، ارتقای نشاط اجتماعی در بین نوجوانان و جوانان، توجه و تأکید بر ترویج فرهنگ و تفکر ارزشی در ارائه و انجام فعالیت‌های آموزشی، ورزشی، فرهنگی و فوق‌برنامه، شناسایی و بکارگیری جوانان و داوطلبان توانمند جمعیت هلال احمر برای تدریس و مربیگری را از دیگر اهداف اجرای طرح شوق رویش، عنوان کرد.

وی گفت: با توجه به تعطیلی برخی از کانون ­های دانشجویی در ایام تابستان، اعضای کانون‌های دانشجویی می‌توانند در مراکز امور جوانان فعالیت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا