اجتماعی

برگزاری مهمانی ده کیلومتری غدیر در تهران

سومین سال مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر در تهران، در حالی برگزار شد که شهرهای مختلف ایران نیز در حال برگزاری همزمان این جشن هستند.

به گزارش  توانانیوز، از ساعات اولیه صبح امروز موکب‌داران در طول مسیر شادپیمایی مستقر شده و تمامی موکب‌ها تا پیش از آغاز این جشن بزرگ اماده خدمات‌رسانی به مردم شدند.

در این مسیر علاوه بر موکب‌های پذیرایی، موکب‌های فرهنگی نیز فعالیت‌هایی در راستای تبیین واقعه غدیر دارند که هر کدام به نحوی برای مردم با استفاده از ابزارهای مختلف به چگونگی شکل گیری واقعه غدیر می‌پردازند.

از ابتدای مسیر پل چوبی شهربازی‌های مخصوص کودکان تا میدان آزادی مستقر است، طبق اعلام قبلی این شهربازی در حدود ۱۰ کیلومتر است که با استقبال از سوی کودکان هرساله همراه بوده است.

همچنین در طول مسیر تابلوهای یادمان شهدای خدمت آذین‌بندی شده است.

امسال این جشن علاوه بر تهران در شهرهای مختلف و چند کشور جهان برگزار می‌شود. همچنین در مسیر این جشن و ۲۰ نقطه پایتخت، مراسم نور افشانی همزمان با این روز بزرگ صورت می‌گیرد.

از اتفاقات خوب امسال حضور پرشمار پاکبانان و جمع‌آوری زباله‌ها و همچنین نصب پرشمار پلاستیک‌های زباله برای شهروندان است.

پویش نذر اسباب‌بازی برای کودکان غزه نیز در میدان‌امام حسین(ع) برقرار است و طبق وعده قبلی کشتی برای جمع‌آوری عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌ها تعبیه و خانواده‌ها هدایای خود را در داخل آن قرار می‌دهند.

همچنین میدان امام حسین(ع) صحنه اجرای برنامه‌های کودکانه با اجرای خاله نرگس از مجریان حوزه کودک است/ایسنا.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا