سیاسیاجتماعیانتخاباتعمومی

مشارکت در مرحله دوم مایه آبروی نظام شود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، میزان مشارکت در مرحله اول انتخابات را کمتر از حد توقع و خلاف پیش‌بینی‌ها خواندند و گفتند: این مساله عللی دارد که اهل سیاست و جامعه‌شناسان آنها را بررسی می‌کنند.
به گزارش توانانیوز، ایشان تصور برخی‌ها را مبنی بر اینکه هر کسی در مرحله اول رای نداده مخالف نظام است، صد در‌صد اشتباه خواندند و گفتند: ممکن است عده‌ای، از برخی مسوولان یا حتی نظام اسلامی خوششان نیاید همان‌گونه که آزادانه این حرف‌ها را می‌زنند، اما این ذهنیت که هر کسی رای نداده متصل به این افراد و این طرز فکر است کاملا غلط و اشتباه است.
مشارکت در مرحله دوم مایه آبروی نظام شودحضرت
آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: خیلی‌ها مشکل و کار و گرفتاری دارند یا به علل دیگر در رای‌گیری شرکت نکردند که ان‌شاءالله در مرحله دوم اجتماع مردم پای صندوق‌های رای، شوق‌انگیز و مایه آبروی نظام باشد. رهبر انقلاب مشارکت مردم را پشتوانه و مایه سربلندی نظام خواندند و تاکید کردند: هر قدر مشارکت بهتر، صریح‌تر و روشن‌تر باشد نظام برای تحقق اهداف خود در داخل و پیگیری اهداف در مجموعه امتداد راهبردی کشور، از توانایی بیشتری برخوردار خواهد شد که این مساله فرصت بسیار بزرگی است.
ایشان ابراز امیدواری کردند: خداوند توفیق بهترین انتخاب را به مردم عنایت فرماید تا فرد منتخب بتواند اهداف نظام و ملت را محقق سازد. رهبر انقلاب در ابتدای این دیدار، برنامه‌های تحولی مدرسه عالی شهید مطهری را حرکتی ضروری و صحیح خواندند و گفتند: برنامه‌ها، باید با حفظ اصول و مبانی و بر حسب نیازهای زمان، نوبه‌نو متحول شود، چراکه حوزه‌های علمیه واقعا به حرکات جدید نیاز دارند. ایشان با تاکید بر مساله انضباط و اشراف مدیریتی بر فعالیت‌‎ها گفتند: مدرسه عالی شهید مطهری می‌تواند مظهر حوزه تهران بشود ضمن اینکه به عنوان محیطی حوزوی و دانشگاهی باید افرادی را پرورش دهد که علاوه بر علم، ‌دارای تقوا و تزکیه نفس باشند. /پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری

82750_742 copy

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا