عمومی

برگزاری آیین درختکاری توسط مدیرعامل و مدیران شرکت ملی صنایع مس ایران

همزمان با روز درختکاری و هفته منابع طبیعی و در راستای مسئولیت‌های اجتماعی، دکتر امیر خرمی‌شاد، مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران همزمان با مجتمع های این مجموعه، در حرکتی نمادین با کاشت یک اصله درخت به استقبال بهار رفتند.

به گزارش توانا نیوز، به نقل از مس پرس، در این مراسم که با حضور دکتر امیر خرمی شاد، مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران و جمعی از معاونان، مدیران و پرسنل این شرکت برگزار شد، یک اصله درخت در محوطه این شرکت کاشته شد.

کاشت نهال توسط مدیران مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در روز درختکاری

آیین گرامیداشت روز درختکاری در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، صبح امروز سه‌شنبه 15 اسفندماه با حضور جمعی از معاونان، مدیران و مجریان این مجتمع، شهردار سرچشمه و مسئولان اداره تبلیغات اسلامی شهر مس در منطقه کنتوئیه و در جوار مزار شهید «میمندی» در روستای مانی برگزار شد.

در این آیین، مدیران مجتمع با کاشت نهال اقاقیا، کاج و… در جوار مزار مطهر این شهید والامقام، روز درختکاری و هفته منابع‌ طبیعی را گرامی داشتند.

20‌هزار نهال انجیر بین کارکنان مجتمع مس سرچشمه توزیع می‌شود

همچنین رئیس اداره محیط‌ زیست و بهداشت‌ محیط مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، از توزیع 20‌هزار نهال انجیر گلابی بین کارکنان مجتمع مس سرچشمه به‌مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی خبر داد.

مهندس مهدی کاظم‌پور با تبریک روز درختکاری و هفته منابع‌طبیعی، گفت: در ایران پانزدهم اسفندماه هرسال به عنوان روز درختکاری گرامی داشته می‌شود و به‌منظور جلب توجه عمومی به اهمیت کاشت درخت و حفظ محیط زیست از 15 تا 22 اسفندماه به عنوان هفته منابع‌طبیعی نامگذاری شده است.

وی افزود: در همین راستا، در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز از تاریخ 14 تا 16 اسفندماه سال جاری با حمایت مدیر محترم مجتمع و مدیر محترم امور ایمنی، بهداشت و محیط زیست و با همکاری امور انبارها و سفارشات و بازرگانی، تعداد 20000 نهال انجیر گلابی بین شاغلین و کارکنان شرکت‌های پیمانکاری مجتمع مس سرچشمه توزیع می‌شود.

کاشت 3000 اصله درخت به همت مجتمع مس شهربابک

همزمان، مراسم کاشت 3000 اصله درخت کاج و اقاقیا با هدف توسعه فضای سبز، کاهش آلایندگی و صیانت از محیط زیست در محل سایت ذوب خاتون آباد در وسعتی قریب به 10 هکتار به همت مجتمع مس شهربابک صورت گرفت.

در این مراسم که با حضور مهندس حسین محمودی مدیر مجتمع مس شهربابک ، مدیران و معاونین مجتمع، رئیس محیط زیست و معاون اداره منابع طبیعی شهرستان شهربابک برگزار شد، کاشت نهال به صورت نمادین انجام شد.

کاشت 700 اصله نهال در مجتمع مس دره‌آلو

700 اصله از هفت نوع نهال نیز در مساحت پنج هکتار، توسط مدیران ارشد مجتمع مس دره‌آلو برای روز درختکاری کاشته شد.

با توجه به تعهدات مجتمع مس دره‌آلو برای ایجاد بیست هکتار فضای سبز طی پنج سال در داخل مجتمع، 700 اصله نهال شامل چنار، سپیدار، بید، افرا، ارس خزنده، زبان گنجشک و سرو شیراز، توسط مدیران ارشد مجتمع مس دره‌آلو برای روز درختکاری کاشته شد.
همچنین تعداد پنج هزار نهال بادام کوهی از طرف اداره منابع طبیعی شهرستان رابر به صورت رایگان، برای کاشت، به مجتمع مس دره آلو تحویل گردید.

تخصیص اعتبار 6 میلیارد تومانی برای کاشت یک میلیارد نهال در مجتمع سونگون

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت، با تخصیص اعتبار 6 میلیارد تومانی برای کاشت یک میلیارد نهال در محدوده دامپ باطله معدن سونگون موافقت کرد.گفتنی است اجرای این مصوبه منوط به همکاری اداره کل منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی و در پی درخواست آن اداره برای تولید نهال در نهالستان‌های استان در قالب طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت و همچنین تایید معاونت اکتشافات و توسعه معدنی می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا