عمومی

توسعه، مهم‌ترین هدف شرکت مس در سونگون است

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اجرای طرح های توسعه مجتمع مس سونگون را مقدم تر از دیگر بخش ها در سونگون دانست و گفت: مهم‌ترین موضوع در مجتمع مس سونگون توسعه است و اگر به این موضوع توجه لازم نداشته باشیم مسیر طی شده در سالیان گذشته ادامه خواهد یافت.

به گزارش توانانیوز، به نقل از مس‌پرس، دکتر امیر خرمی شاد صبح امروز در مراسم معارفه مدیر جدید مجتمع مس سونگون ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی دکتر عباس زاده مدیر سابق مس سونگون گفت: در 21 ماه گذشته اتفاقات خوبی در این مجتمع افتاد که جا دارد از زحمات دکتر عباس‌زاده و همکاران تلاشگر ایشان تشکر و قدردانی کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، همچنین با اشاره به سوابق فنی و اجرایی مدیر جدید مجتمع مس سونگون گفت: دکتر عظمایی دو دوره در صمت استان بودند که یکی از نقاط قوت ایشان است و 4 سال هم مدیرعامل فولاد آذربایجان بودند که با اصول شرکت داری و اجرای پروژه و کار توسعه ای آشنا هستند و این یک فرصتی است که برای مجتمع و منطقه ایجاد شده و باید به نحو احسن از این استفاده کرد.

وی افزود: در مجتمع مس سونگون، توسعه نسبت به دیگر مجموعه های مس، خیلی عقب افتاده است و حتما باید این عقب ماندگی جبران شود، کل بودجه ای که برای توسعه مجتمع مس سونگون در سال 1401 تزریق شده بود حدوداً 700 میلیارد تومان بود که رقم بسیار پایینی است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ادامه داد: در سال 1402 بخصوص در 8 ماه گذشته 10 هزار میلیارد تومان برای توسعه مجتمع مس سونگون نقدینگی تزریق کرده ایم که 15 برابر سال قبل است و انشالله با همین قدرت و سرعت پیش خواهیم رفت.

دکتر خرمی شاد تاکید کرد: برای بهره برداری طرح های توسعه مس سونگون موعدی که پیش‌بینی کرده ایم از دیگر مجتمع ها جلوتر هستیم و سعی داریم این روند را حفظ کرده و به سرانجام برسانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا